Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorii banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorii banci

Am un credit la care nu am mai platit imic de 6 ani. Am primit o notificare ca voi fi raportat la biroul d credite. Asta anul acesta dupa 6 ani. Ce se poae intampla?
Pai, ce sa fie? In primul rand, trebuie verificat dosarul de executare, daca exista asa ceva, cine revendica sumele neplatite: banca, o firma de recuperare sau o alta persoana?
Apoi, daca e un executor judecatoresc care va notifica, cand a fost formulata o ultima adresa??
Daca e doar o notificare de la o terta persoana, atunci se poate presupune ca datoria este prescrisa..... Insa, revedeti cele scrise anterior.