Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Deducere personala pensionar militar angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Deducere personala pensionar militar angajat

Buna ziua,

Pentru un angajat, pensionar militar, se acorda deducere personala? Multumesc.
Se acorda deducere personala in cazul unui pensionar militar angajat.
In ce priveste contributiile se platesc la fel ca pentru orice angajat? Somajul stiu ca nu se plateste.
Se pare ca i se va retine doar c.a.s.s. si impozitul pe venit.