Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lipsă nume de pe titlul de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lipsă nume de pe titlul de proprietate

În urma retrocedărilor de la bunici am moștenit un teren agricol de 2,5 ha. Bunicii au avut doi fii. În momentul retrocedării unul dintre fii (tatăl meu) era decedat deja. Tatăl meu la rândul său are doi copii. Pe titlul de proprietate apare doar numele unchiului meu și a fratelui meu, în schimb numele meu meu nu apare niciunde. Cum s-ar putea remedia acest lucru ? Vă mulțumesc anticipat pt. răspuns !
Buna ziua,
Va trebui sa va adresati instantei si sa solicitati dezbaterea succesiunilor de pe urma bunicului si a tatalui.
Faptul ca nu va apare numele poate sa fie o simpla eroare.
Daca este dezbatuta succesiunea si numele dvs.nu este trecut din eroare face cerere de modificare(completare) a titlului de proprietate.