Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxe și impozite
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxe și impozite

Am cumpărat o camera de cămin acum 3ani și nu m-am registrat nici pana acum la financiar deoarece nu am știut ca trebuie sa înregistrez .pur și simplu nu am știut legiile și pașii care trebuia sa-i urmez după cumpărarea locuinței.
In cu rând voi mergem in România și asta voi face imediat.Am înțeles ca voi primi o amenda . Este adevărat ca voi fi penalizata?
Va Multumesc.
Geomir, utilizator
Pentru neplata in termen a obligatiilor fiscale se aplica penalitati
Se poate aplica si amenda pentru nedeclararea imobilului respectiv in cuantumul stabilit prin HCL-ul de stabilire a impozitelor si taxelor locale