Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decontare transport salariat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decontare transport salariat

Buna ziua! Spera este următoarea: Salariatul ,in baza prevederilor Contractului Colectiv de Munca,beneficiază de decontarea transportului intre localitatea de domiciliu si locul de munca,in limita unui abonament lunar,pe baza de documente justificative ( bilet călătorie,abonament,bon de carburant) .întrebarea este: E obligatoriu ca bonul de carburant sa contina CIF angajator? Multumesc!
george-neagu, moderator
fiind utilizat pentru decontarea unei cheltuieli, toata suma se trece automat pe cheltuiala deductibila, codul de tva ar fi fost necesar pentru deducerea tva-ului.