Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Imputernicire auto - S-a schimbat culoarea masinii
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Imputernicire auto - S-a schimbat culoarea masinii

Buna ziua,

Va deranjez cu o problema.
Tatal meu mi-a facut imputernicire totala pe masina ce o detine, pentru a o putea vinde si scoate de la fiscal in numele lui.

La momentul respectiv, masina era colantata cu Galben, ceea ce aparea si in CIV si talon, culoarea Galben.
Masina a fost decolantata, iar acum este Alb, ceea ce si talonul si CIV-ul reflecta.

Faptul ca pe imputernicire, culoarea este Galben, ar trebui sa puna probleme in urma unei vanzari, la administratia fiscala pentru scoatere din evidenta?

Multumesc,
Gabriel.
Daca aveti documente justifivative legale emise de operator economic autorizat pentru schimbare culoare nu urmeaza sa aveti probleme la radiere auto
Din pacate nu inteleg raspunsul. Ce document justificative, altul decat faptul ca masina fost decolantata, iar eu, conform legii, am refacut RAR si schimbat talon, ca ele sa reflecte noua culoare a masinii? Va rog fiti un pic mai explicit.
La impozite si taxe locale nu, nu are nicio legatura.
calin_75, utilizator