avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 417 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat si cu atributiuni de DPO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat si cu atributiuni de DPO

Buna ziua!

Pentru un angajat mai vechi (incadrat ca jurist) care va avea si atributiuni de DPO (Responsabil cu protectia datelor) se vor incheia obligatoriu doua contracte de munca, cu 8 ore cumulate ambele? Unul cu incadrarea de jurist si unul cu incadrare de DPO?

Se poate si alta varianta cu DPO intern?

Aceste doua incadrari
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:44, 14 Martie 2018
DPO-ul poate ocupa, concomitent, și altă funcție la firmă, dar trebuie evitate conflictele de interese
www.avocatnet.ro/articol_468...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incombatibilitate sef birou Klauss1990 Klauss1990 Buna ziua, seful de birou din cadrul unei unitati adminsitrativ teriotoriale poate avea si atributii de persoana responsabila cu protectia datelor cu caracter ... (vezi toată discuția)
Contract de munca dpo la doua firme Mihaela123c Mihaela123c Buna ziua! As vrea sa stiu daca poate o persoana, angajata cu norma intreaga la o companie si cu timp partial la o alta, sa fie angajata cu timp partial si pt ... (vezi toată discuția)
Responsabil cu protectia datelor cu caracter personal NeliF NeliF Buna ziua, Un SRL cu 50 de angajati are obligatia sa aiba o persoana responsabila cu protectia datelor cu caractere personal? Va intreb pentru ca eu am dedus ... (vezi toată discuția)