Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat si cu atributiuni de DPO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat si cu atributiuni de DPO

Buna ziua!

Pentru un angajat mai vechi (incadrat ca jurist) care va avea si atributiuni de DPO (Responsabil cu protectia datelor) se vor incheia obligatoriu doua contracte de munca, cu 8 ore cumulate ambele? Unul cu incadrarea de jurist si unul cu incadrare de DPO?

Se poate si alta varianta cu DPO intern?

Aceste doua incadrari
DPO-ul poate ocupa, concomitent, și altă funcție la firmă, dar trebuie evitate conflictele de interese
www.avocatnet.ro/articol_468...