Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare CIM

Buna ziua,

CIM-ul angajatului s-a suspendat si s-a transmis in Revisal pentru absente nemotivate: data sfarsit suspendare 20.03.2018.
In continuare se inceteaza suspendarea si se desface contractul de munca discipilinar.
Intrebari:
1. cu ce data inceteaza suspendarea si când se transmite in Revisal?
2. cu ce data inceteaza contractul de munca si când se transmite in Revisal?
Multumesc,
Kiss Lilla
kisslilla, utilizator
1. incetarea suspendarii = incetarea c.i.m. = 20.03.2018

2. incetarea supendarii transmitere REVISAL = 19.03.2018

3. incetarea c.i.m. transmitere REVISAL = 20.03.2018
Daca data sfarsit suspendare este 20.03.2018., nu inseamna ca pe 20,( pana la sfarsitul programului de lucru) el este inca suspendat si cu data de 21 se fac modificarile?

Cornel Vasile a scris:

1. incetarea suspendarii = incetarea c.i.m. = 20.03.2018

2. incetarea supendarii transmitere REVISAL = 19.03.2018

3. incetarea c.i.m. transmitere REVISAL = 20.03.2018