Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... Obtinere de la banca istoric
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

Obtinere de la banca istoric

Buna ziua
Va rog frumos sa mi spuneti daca se poate elibera de banca istoricul unui depozit in lei in situatia cand,titularul e decedat,iar unul din mostenitori are semne de intrebare privind valoarea extrasului de cont..
Acest lucru implica in final un proces ? sau nu- Multumesc !
Da ! Se poate solicita contra cost istoricul unui cont (de depozit sau nu) in orice perioada. Daca trebuie puteti solicita dela data initializarii. Banca are obligatia sa vi-l ofere in forma scrisa sau electronica (PDF) la cerere. Trebuie doar sa dovediti, ca sunteti indreptatit sa cunoasteti aceste date.