Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Nerespectarea termenului într-un contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Nerespectarea termenului într-un contract

Buna ziua ! Am și eu o întrebare. Am făcut un contract cu doua persoane. O persoana pentru foto și alta persona pentru video. In contract perioada in care ei trebuiau sa ne dea partea foto și video era 6 luni au trecut deja 7 luni și ne tot amâna, iar una dintre persoane nici măcar nu mai Răspunde la telefon. Ce se poate face in acest caz?
Fotogaful, utilizator
Ce tip de contract este? Unde ati facut contractul? Acele persoane sunt persoane juridice autorizate...lucrează pentru vre-o firma?
Sunt persoane fizice autorizate și am făcut un contract de prestări servicii cu semnături și ștampilate.

sebastian-barbulescu a scris:

Ce tip de contract este? Unde ati facut contractul? Acele persoane sunt persoane juridice autorizate...lucrează pentru vre-o firma?

Trimiteți o notificare de reziliere si solicitați restituirea sumelor achitate.

Fotogaful a scris:

Sunt persoane fizice autorizate și am făcut un contract de prestări servicii cu semnături și ștampilate.

sebastian-barbulescu a scris:

Ce tip de contract este? Unde ati facut contractul? Acele persoane sunt persoane juridice autorizate...lucrează pentru vre-o firma?

~ Conținut șters la cerere ~