avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Nerespectarea termenului într-un contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Nerespectarea termenului într-un contract

Buna ziua ! Am și eu o întrebare. Am făcut un contract cu doua persoane. O persoana pentru foto și alta persona pentru video. In contract perioada in care ei trebuiau sa ne dea partea foto și video era 6 luni au trecut deja 7 luni și ne tot amâna, iar una dintre persoane nici măcar nu mai Răspunde la telefon. Ce se poate face in acest caz?
Ultima modificare: Duminică, 25 Martie 2018
Fotogaful, utilizator
Cel mai recent răspuns: sebastian-barbulescu , utilizator 16:39, 25 Martie 2018
Ce tip de contract este? Unde ati facut contractul? Acele persoane sunt persoane juridice autorizate...lucrează pentru vre-o firma?
Sunt persoane fizice autorizate și am făcut un contract de prestări servicii cu semnături și ștampilate.

sebastian-barbulescu a scris:

Ce tip de contract este? Unde ati facut contractul? Acele persoane sunt persoane juridice autorizate...lucrează pentru vre-o firma?


Trimiteți o notificare de reziliere si solicitați restituirea sumelor achitate.

Fotogaful a scris:

Sunt persoane fizice autorizate și am făcut un contract de prestări servicii cu semnături și ștampilate.

sebastian-barbulescu a scris:

Ce tip de contract este? Unde ati facut contractul? Acele persoane sunt persoane juridice autorizate...lucrează pentru vre-o firma?




~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract si cerere restituire avans prestari servicii ralwel ralwel Buna ziua, Situatia mea sta in felul urmator: Am semnat un contract prestari servicii (realizare website) cu o firma din Alba, eu fiind persoana fizica. ... (vezi toată discuția)
Contract neonorat de catre telekom Kata99 Kata99 Buna ziua! Am si eu o problema pentru care va solicit ajutorul si va multumesc anticipat! Societatea noastra a acceptat un contract de prestari servicii ... (vezi toată discuția)
Cum reziliez un contract cu o agentie de modelling? anca12345 anca12345 Buna ziua,as vrea sa-mi dati cateva explicatii la ce ar trebui sa fac.In vara anului trecut m-am inscris la o agentie de modelling in bucuresti dupa ce am fost ... (vezi toată discuția)