Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Chitanta plata impozit anual proprietate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Chitanta plata impozit anual proprietate

Buna ziua.
Vreau sa atasez acestui subiect o chitanta emisa de catre o primarie, cu privire la plata impozitelor anuale pentru terenuri + cladiri + taxa salubrizare.
Probelma este ca primaria nu a aplicat bonificatia de plata integrala a impozitelor pana la data de 31.03.2018. De fapt a mentionat ca si suma bonificatia, dar la calculul sumei totale nu a mai efectuat scaderea acesteia.
Oricum ar fi elocvent daca as putea atasa acestui subiect chitanta. Se poate atasta?
Va multumesc.
ioan.morosan, utilizator
Bonificatia se acorda doar la primele, nu si la taxa de salubritate.