avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Retur produs cumparat online
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Retur produs cumparat online

Buna ziua,am cumparat un produs online si doresc sa il returnez deoarece nu face fata asteptarilor,insa am aruncat cutia originala. Mai este posibil acest lucru? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Narcisa Adelina Vilau , Consilier juridic 22:10, 5 Aprilie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,

Verificati conditiile de returnare pe siteul firmei de la care s-a achizitionat produsul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract la distanta combat2k combat2k Buna ziua, ma intereseaza urmatoarea speta: doresc sa achizitionez un laptop de la un comerciant care detine si un magazin online prin care fac comanda ... (vezi toată discuția)
Magazin de bricolaj nu respecta politica de retur. ursul pacalit de vulpe. dorunc dorunc Buna ziua, In urma cu o saptamana am achizitionat un produs din magazinul de bricolaj romanesc D...In acest interval, produsul a fost folosit timp de doua ... (vezi toată discuția)
Ce pot face in acest caz? - inselatorie online bia99 bia99 buna ziua, am achizitionat de pe un site online o tableta in valoare de 1500 ron, insa am primit o replica. ce as putea face in acest caz ? am sa incerc sa ... (vezi toată discuția)