Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozitare venituri ong
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozitare venituri ong

Pot fi considerate ca venituri neimpozabile veniturile incasate de un ong care inchiriaza un bun obtinut prin contract de inchiriere sau comodat de la o persoana fizica?
Cum se dovedeste efectuarea de demonstratii sportive efectuate de o asociatie in cadrul federatie din care face parte?
Banii incasati de la federatie pentru ca asociatia sa organizeze evenimentele federatie pot fi considerati ca venituri neimpozabile ?
george-neagu, moderator
Bunurile utilizate in baza unui comodat nu s-ar putea inchiria / subinchiria / subcomodata. Indiferent daca apartin unei persoane fizice sau juridice.