Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua - succesiune, probleme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua - succesiune, probleme

Suntem 4 frati ,tatal nostru a decedat in anul 2016. Doi dintre frati ,impreuna cu mama intr-o casa, iar eu cu un frate in cealalta,la alta adresa. Toti ai mei sunt foarte violenti cand consuma bauturi alcoolice,inclusiv fratele cu care locuiesc. Tinand cont ca locuiesc impreuna cu sotia si doi copii minori,cel mai mic in varsta de nici 1 an,m-am separat ,astupand inclusiv geamurile care dau inspre fratele meu,acesta amenintand ca le sparge si ca ne da foc daca nu plecam. El nu contribuie nici la plata energiei electrice ,iar pompa din fantana o intrebuintam doar cand are el chef. As dori sa deschid succesiunea insa nu stiu cum se poate proceda tinand cont ca ei nu au mai platit la ambele case impozitul,acesta fiind in jur de 10.000 de lei noi
Manuela Rășină, administrator