Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediu medical

Buna ziua,
La concediul medical cod 09-ingrijire copil, este suportat de FNUAS, salariatul mai trebuie sa aduca adeverinta pt baza de calcul de la fostul angajator, sau se poate face baza din cele 15 zile lucrate de pe luna precedenta(salariat angajat in martie/ medical pe aprilie)?
Astept parerile dvs. Multumesc!
george-neagu, moderator