Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua! In urma cu cateva zile am aflat ca a murit tatal meu biologic. Eu nu l-am cunoscut, ne-a parasit la varsta de 4 ani prin divort. Eu am ramas pe numele lui de familie, avand acum 30 ani. Pensie alimentara nu a platit in anii mei de copilarie. Nu a avut alti copii, si nu a avut nici alta sotie dupa divortul de mama mea. Avea 2 frati doar. Asta inseamna ca teoretic eu mostenesc averea lui? Cei 2 frati au vreun drept la imobiliar si masina? Ce procedura trebuie urmata acum? Se poate rezolva totul prin serviciile unui avocat? Va multumesc mult pentru raspunsurile acordate!
Dvs sunteti unicul moștenitor.
Va adresați unui birou notarial pentru dezbaterea succesiunii.