Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Contract vanzare -cumpărare masina
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Contract vanzare -cumpărare masina

Buna ziua ,

Vrem să ne vindem masina.Cumpărătorul este in alt oras.Sotul vrea sa ii duca el masina , masina fiind pe numele meu.Se poate rezolva cu contractul in oras la noi, fara prezența cumpărătorului, printr-o copie de buletin scanată ? Eventual sa il semneze când ii duce masina.Cum sa procedăm ?
Incheiati procura notariala in favoarea sotului pentru a desfasura demersurile necesare trasmiterii dreptului de proprietate asupra bunului mobil
Deci nu se poate sa semnez eu contractul in oras la noi ? Si sa nu fiu prezentă când duce masina soțul ?