avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inscrisuri certificate pentru conformitate cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Inscrisuri certificate pentru conformitate cu originalul

In instanta se pot folosi inscrisuri primite pe fax sau pe e-mail? Pot acestea fi acestea semnate conform cu originalul?
Cel mai recent răspuns: ContSters85367 , utilizator 13:15, 16 Mai 2018
Se conformează cu datele furnizate de către.... (client).
La fel se procedează cu înscrisurile primite pe mail sau alte surse de transmisie prin intermediul internetului.
Astfel, răspunderea și o asuma clientul sau... Expeditorul faxul-ui, sms-ului etc
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoarea mailului in instanta ContSters82010 ContSters82010 Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti, din experienta dvs., daca e-mailul are valoarea unui inscris sub semnatura privata? Speta este urmatoarea: Un furnizor, cu ... (vezi toată discuția)
Fax - proba in instanta? Valeriu Greceanu Valeriu Greceanu Am avut o discutie cu cineva in care eu am spus ca in instanta mail-ul poate fi acceptat ca proba pe cand faxul nu. Plec de la ideea ca la mail se poate ... (vezi toată discuția)
Contract furnizare internet vodafone cristiakb cristiakb Am incheiat un contract cu vodafone pentru furnizare serv. internet. La domiciliu am constatat ca acest serviciu nu functioneaza la parametrii contractati.Am ... (vezi toată discuția)