Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Corectare erori din bilantul anului 2016 depus
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Corectare erori din bilantul anului 2016 depus

Cum se corecteaza o eroare referitoare la evidentia eronata a contului profit si pierdere din anul 2016 cu bilant depus in 2016
george-neagu, moderator
Nu se poate modifica bilantul. Corectia se face la balanta curenta (dec 2017) pe seama ct117 (rezultat reportat) deoarece operatiunea apartine altui exercitiu fiscal . Notele de corectie nu trebuie sa includa conturi de cheltuieli (cl6) sau conturi de venituri (cl7)
viorel55, utilizator