avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Corectare erori din bilantul anului 2016 depus
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Corectare erori din bilantul anului 2016 depus

Cum se corecteaza o eroare referitoare la evidentia eronata a contului profit si pierdere din anul 2016 cu bilant depus in 2016
Ultima modificare: Marți, 22 Mai 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: viorel55 , utilizator 15:54, 22 Mai 2018
Nu se poate modifica bilantul. Corectia se face la balanta curenta (dec 2017) pe seama ct117 (rezultat reportat) deoarece operatiunea apartine altui exercitiu fiscal . Notele de corectie nu trebuie sa includa conturi de cheltuieli (cl6) sau conturi de venituri (cl7)
Ultima modificare: Marți, 22 Mai 2018
viorel55, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reglare impozit pe profit anul 2016 ionela11 ionela11 Buna ziua, Am o problema...contabila care a fost inaintea mea a lasat o diferenta la impozitul pe profit pe anul 2016 nerezolvata...si imi apare in balanta ... (vezi toată discuția)
Conturile 117 si 471 Enea Petra Enea Petra In anul 2008, s-a inregistrat in contul 471 o suma X, dar se regaseste si in prezent in balanta, contul 471 nefiind inchis. Se poate inregistra in anul 2012, ... (vezi toată discuția)
Impozit salariu clipa silvia clipa silvia Multumesc mult pentru rabdare si raspuns la intrebari. (vezi toată discuția)