Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Posibil avocat care nu respectă contractul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Posibil avocat care nu respectă contractul

În martie, anul trecut, am luat legătura cu un avocat pentru a mă reprezenta într-un proces de executare silită. Am semnat un contract împreună, dânsul a cerut un onorariu pe care l-am achitat integral.
Până în momentul de față dânsul nu a făcut nimic, invocând diferite cauze. Nu acceptă nici o discuție, decât prin mesaje scurte.
Ce pot face în acest caz? În caz că doresc să îmi recuperez banii de la dânsul cum trebuie să procedez?
Puteti sesiza Baroul de avocati din judet in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Vă mulțumesc. E tot ce doream să știu.