Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Cat de des se fac analizele medicale in domeniul ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Cat de des se fac analizele medicale in domeniul nealimentar?

Buna ziua,

Cat de des se fac analizele medicale in domeniul nealimentar?

Va multumesc!
Pentru un raspuns trebuie sa precizati domeniul strict de activitate. Numai astfel putem face referire la o fisa anume din anexa 1 la HG nr. 355/ 2007 cu modificarile si completarile ulterioare, privind supravegherea starii de sanatate a lucratorilor.
Este vorba despre un magazin de piese auto noi. Va multumesc.
Eusebiu85, utilizator
HG nr. 355/ 2007 cu modificarile si completarile ulterioare mentioneaza in anexa 1
4. Observatii.
c) pentru lucrătorii care nu se regăsesc în fişele din prezenta anexă, examenul medical periodic va fi reprezentat de examenul clinic general anual;
Am inteles. Va multumesc pentru raspuns, rabdare si timpul acordat.