avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Implinirea debutului unui functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Implinirea debutului unui functionar public

Buna ziua. Doresc sa va intreb, care este procedura de promovare a functionarului public din gradul de debutant in cel de asistent, la implinirea stagiului de 12 luni, in cazul in care debutantul se afla in acea perioada in concediu prenatal. Trebuie suspendat concediul, sau se face promovarea din oficiu? Va multumesc

Alte discuții în legătură

Concediul de maternitate poate fi intrerupt? avita123 avita123 Sunt functionar public, asistent 1. 1. La data de 8.11.2010 am intrat in concediu prenatal. Drept urmare, conform art. 94, litera j s-a procedat la ... (vezi toată discuția)
Functionar public debutant Poppeasca Poppeasca Buna ziua. Va rog mult sa ma ajutati in clarificarea unei situatii intrucat nu cred ca angajatorii mei o vor face intr -un mod onest. In luna iulie 2007 am ... (vezi toată discuția)
Concurs promovare mari32 mari32 Buna ziua. Lucrez ca funcționar public, contractul este pe perioada nedeterminata, iar de aproximativ doua luni sunt in concediu de risc maternal, deci ... (vezi toată discuția)