Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... despre somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

despre somaj

care sunt beneficiile de care as putea beneficia de la somaj daca ma incadrez , nu iau indemnizatie de somaj, am 23 de ani, am terminat liceul in 2014 si nu am lucrat nicaieri.
va multumesc
In speta, nu veti beneficia de indemnizatia de somaj , dar in schimb va puteti inregistra la AJOFM ca persoana in cautarea unui loc de munca.
Cornel Vasile, Consilier juridic