Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor

Sunt asistent medical in ambulatoriu și a și dori sa mă ajutați să formulez o cerere pt spor
De ce este nevoie sa faceti cerere ?
Sporurile la salariu sunt cele stabilite prin Regulamentul cadru de acordare sporuri pentru functia bugetara sanatate si asistenta sociala aprobat prin HG nr. 153/ 29.03.2018 si se mentioneaza in contractul individual de munca.
Sorurile se acorda conform criteriilor stabilite in regulament de catre angajator.
Nu mai deschideti mai multe topicuri cu acelasi subiect.

In caz contrar, acestea ,chiar daca ati primit raspunsuri , vor fi sterse conform Regulamentului acestui Forum (pct. 3.3.).
www.avocatnet.ro/forum/main/...

Topic initial deschis
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Cornel Vasile, Consilier juridic