Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Doctrina IP - bibliografie privind proprietatea ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Doctrina IP - bibliografie privind proprietatea intelectuala

buna ziua..apelez la avocatii cu experienta in domeniul proprietatii intelectuale pentru a-i ruga sa-mi indice un tratat/manual etc. bun de proprietate intelectuala..pe piata sunt mai multe, insa nu stiu care este cel mai bun..in facultate eu nu am facut dreptul propr intelectuale dupa manual, ci am invatat numai de pe notitele predate la curs..multumesc!
buna ziua,
eu v-as recomanda cursul universitar -Dreptul proprietatii intelectuale scris de Dr.Viorel Ros,editura GLOBAL LEX,2001mai exista si un tratat de dreptul proprietatii intelectuale scris de acelasi autor , imi pare rau ca nu pot sa va dau mai multe informatiii despre aceasta carte.
Cei mai buni profesori, specialisti in proprietate intelectuala de la Yolanda Eminescu incoace sunt (fara ca enumerarea sa fie in ordinea competentei si cu scuzele de rigoare daca am omis pe cineva): prof.Viorel Ros, Ciprian Paul Romitan si jud.Octavia Spineanu Matei.