Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vouchere de vacanță
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vouchere de vacanță

Sunt cadru didactic in concediu de creștere copil din 1ianuarie2018.Cum pot beneficia de vouchere de vacanță confirm noului ordin 3571, dacă școala unde sunt titulară nu vrea să facă demersurile necesare?
În cazul salariatului al cărui contract individual de muncă/raport de serviciu, la data acordării voucherelor de vacanță, este suspendat sau a încetat, acesta poate beneficia de vouchere de vacanță numai dacă în termen de maximum 30 de zile de la intrarea în vigoare a prezentului ordin depune la unitate/instituție o cerere în acest sens, precum și dovada achitării impozitului aferent prin virament bancar în contul unității/instituției

Ordinul a intrat in vigoare la 29.mai.2018 ...ultima zi de depunere a cererii ar fi 29 iunie 2018.