Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Finalizare de plata pentru credit ipotecar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Finalizare de plata pentru credit ipotecar

Peste 3 luni voi achita ultima rata a unui credit ipotecar. Care sunt pasii de urmat pentru .ca apartamentul sa devina proprietatea mea ?
Buna ziua, cei de la Banca vor merge la notar vor da o declarație prin care spun ca s-a achitat creditul, declarația va fi trimisa de notarul public la Oficiul de cadastru in vederea radierii ipotecii.
Sau cei de la notariat vor merge la banca sa obtina declaratia (are si banca prestanta ei, glumesc).