Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia unica-venituri realizate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia unica-venituri realizate

In ce categorie de venit sa incadrez veniturile obtinute in 2017 din dobanzi la depozite din banca? Ce obtiune sa aleg din cele prevazute la punctul 1.1.A.1. din declaratie?
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc....credeam ca trebuie declarat pentru calcularea CASS....Eu sunt pensionara, pot sa atasez la declaratie cuponul de pensie?

Mai am o intrebare: in Registrul de evidenta contabila (sunt PFA) ce sume trec?....nu sunt explicatii concrete in ordinul Ordinul Ministerului Finanțelor Publice nr. 3.254/2017 . Am incasari si plati conform registrului de incasari si plati. Voi completa doar doua randuri, adica "x"lei incasati si "y" lei cheltuiti? Daca elimin TVA-ul din cheltuieli sumele nu mai corespund cu registrul.

Multumesc pentru rabdare si intelegere.