Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inundatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inundatie

Buna ziua,
Sunt proprietara unei garsoniere la et 4 si recent am inundat garsoniera vecinei de la et 3. Doamna avea pereții crapati si murdari înainte de inundație,iar acum are pretenția să îi repar eu în totalitate. Cum ar trebui sa procedez în acest caz?
Reparati numai daunele produse de inundatie iar pentru restul trebuie sa contribuie si ea daca doreste sa isi zugraveasca intreaga camera.
I-am spus asta, dar nu vrea. A spus că ma da în judecată si cheamă politia. Susține că fostul proprietar a facut modificări în garsoniera si i-a spart ei pereții pentru confortul meu...deci eu sunt de vina si trebuie sa ii repar pereții în totalitate.
cyan, moderator
Va revine obligatia sa executati reparatiile pentru acoperirea prejudiciului generat de inundatie
Ce intelegeti prin are pretenția să îi repar eu în totalitate.?
Persoana de la care am cumparat a facut modificări în garsoniera si din cauza asta pereții doamnei s-au crăpat. Doamna dorește să repar si daunele provocate de fostul proprietar.

cyan, moderator
~ Conținut șters la cerere ~