Forum Discuţii juridice Executare silită Desfiintare poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Desfiintare poprire

Buna ziua!
In luna ianuarie 2018 am virat ultima plata in cadrul unei popriri a unui angajat, suma poprita ducand la stingerea creantei debitorului. Astazi am primit o adresa de actualizare poprire prin care se cere plata creantei de 158.71 lei compusa din ramas la obligatiuniole din titluri 0 lei la care se adauga cheltuieli de executare in cuantum de 158.71 lei
Nu inteleg ce reprezinta aceasta suma? Noi am infiintat poprirea ,aceasta reprezentand contr credit+ch. ex. silita
De asemenea, as dori sa ma stiu ce trebuie sa facem in momentul in care se incheie poprirea? Trebuie sa trimitem adresa catre executor? asteptam sa trimita el? Pentru ca in unele cazuri am primit dupa 3-4 luni. Ce facem in perioada aceasta?
nicoleta15, utilizator
continuati sa virati bani pana primiti adresa de ridicare a popririi. executorul stie care este debitul curent, cheltuielile de executare pot fi actualizate oricand.
exe8956, utilizator