Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cum se pot plăti datorii către bănci care au dat ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cum se pot plăti datorii către bănci care au dat faliment?

Încercăm să vindem un apartament unei familii care vrea să-l cumpere prin intermediul băncii. Familia respectivă a încercat să depună dosarul însă cei de la bancă au respins cererea deoarece noi figurăm cu ipotecă pe casă la Banca Populară (avem restanță 1200 de ron) bancă care a dat faliment între timp. De precizat este faptul că părinții mei și-au achitat împrumutul în anii 90 în întregime, însă dintr-un motiv pe care nu l-am aflat încă, apărem cu restanță în baza de date. În orice caz, noi vrem să vindem acest apartament. Îmi puteți spune unde se pot plăti astfel de datorii, dacă banca în cauză a dat faliment?
Buna ziua,
Vedeti ce banca a preluat arhivele, activele si pasivele acelei banci si adresati-va ei!
Daca nu va descurcati puteti sa intrebati si la Banca Nationala a Romaniei, ei s-ar putea sa stie aceste date.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Buna ziua, ati rezolvat cumva? Si daca da, cum?