Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestatie legea 153/2017
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestatie legea 153/2017

Buna ziua,
Daca am ratat termenul de 20 zile stabilit pentru introducerea contestatiei la angajator, privind stabilirea drepturilor salariale, mai am vreo cale de recuperare? Este vorba despre stabilirea drepturilor salariale prin CIM, la data angajarii, stabilite in mod eronat, sau cel putin asa consider eu.
Daca a expirat termenul de 20 de zile ,nu mai puteti depune contestatie si, prin urmare, nu mai aveti ce sa faceti.