Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cine ia amenda??
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cine ia amenda??

buna ziua,

va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema: la firma unde am lucrat s-a deschis procedura de insolventa pentru un debit. a fost numit un administrator judiciar. acest administrator judiciar...se poate prezenta la control (a fost chemat la itm pentru ca nu mi-a depus incetarea cim)? el e cel care semneaza procesul verbal?

multumesc!
Da si este obligat sa achite in numele societatii falimentare.
se poate prezenta la control (a fost chemat la itm pentru ca nu mi-a depus incetarea cim)? el e cel care semneaza procesul verbal?

Adm judiciar este reprezentantul soc debitoare si ca atare se poate prezenta la ITM.
Dvs i-ati solicitat demisia si administratorul nu a aprobat-o ?