Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... adeverinta sporuri dosar pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

adeverinta sporuri dosar pensionare

Buna ziua! In perioada 1988-1996 am fost angajat la SIDERCA S.A. Călărași. Perioada lucrată este mentionată în Carnetul de Muncă ca fiind încadrată în grupa deosebită ( a II-a) de muncă si nu mai este nevoie de acte suplimentare. Am însă nevoie de adeverință privind sporurile acordate locului de muncă în care am desfășurat activitatea. Vă rog frumos să-mi spuneți cum pot obține acestă adeverință dacă combinatul a fost lichidat prin licitație? Locuiesc în Arad și nu am altă posibilitate de informare. Mulțumesc pentru răspuns! Cotoranu Ioan
Luati legatura cu unul dintre lichidatorii judiciari sa va spuna unde este arhiva :
AGENȚIA DE INSOLVENȚĂ S.P.R.L., cu sediul în str. B. P. Hașdeu, nr. 12, sector 5, București,
și
CC INSOL S.P.R.L., cu sediul în Constanța, str. Cibinului nr 8.
Va multumesc pentru informatii! Este un punct de plecare cert. Greu se mai obtin aceste adeverinte , daca nu au fost predate si prelucrate prin intermediul unor arhive documentele fostelor intreprinderi...O zi buna, va doresc!
Ofer aceste detalii pentru a fi utile si altor pesoane care aleargă prin arhive după adeverințe. Directionarea din partea Dvs. este corectă: lichidatorul pentru SIDERCA Călărași a fost CC INSOL S.P.R.L., cu sediul în Constanța, str. Cibinului nr 8. , filiala Călărasi. Arhivele SIDERCA au fost predate de acest lichidator la SC ”ARCHIVIT” Bucuresti, DN-CB nr.261, Depozitul Societății de Arhivare Bucuresti,Popesti-Leordeni, Tel. direct numai pentru adeverințe: 0213 69 4903. Mi-ati fost de mare folos! Incă o dată, multumiri, D-le Cornel Vasile! Cotoranu Ioan
si noi multumim mult pentru informatie! Sa aveti un an 2020 pe placul inimii!
buna ziua,
Pentru cei interesati de arhiva SIDERCA CALARASI, in vederea obtinerii unor adeverinte salariale pentru dosarul de pensionare: ei bine, aflati ca statele de plata ale SIDERCA numai sunt la ARCHIVIT, asa cum a avut amabilitatea sa ne informeze domnul Cotoranu. Ele s-au mutat la SC ARHIVITOR SRL, BRAILA, tel. 0339 732 307, email: arhivitor.depozit@yahoo.com.
Eu am sunat la numarul acesta si mi-a raspuns o doamna foarte amabila, care m-a informat ce documente trebuie atasate cererii pentru adeverinta, adresa de email unde sa fie trimise (cea de mai sus) etc.
Totodata mi-a spus ca statele sunt intr-o stare deplorabila si e fff greu sa fie reconstituite. Deci grabiti-va!!!