Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia de urmaș
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia de urmaș

Tatăl mea a decedat si pensia lui de drept a fost suma de 1300 lei . Mama a rămas singura cu o pensie de 800 lei . As vrea sa stiu dacă mama are dreptul la o mărire a pensie curente pana la suma primită de tatăl meu ?
La alegere:
-Pensia proprie
-Pensia de urmas(50%).