Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa socială pt elevi
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa socială pt elevi

Buna ziua!Am si 3 intrebari:daca nu ma incadrez la bursa pentru un elev in clasa 0,din cauza ca mai am de luat doua luni stimulentul de insertie pt copilul cel mic,mai pot face cerere pt semestrul doi de scoala?Si a doua:daca nu mi aproba directoarea scolii cererea pt rechizitele scolare gratuite,desi conform legii as putea beneficia ,ce as putea face in acest sens?Si a treia intrebare:primesc alocatia de stat a copiilor pe card,cum pot sa obtin cuponul de alocatie care imi este necesar pt dosarul de rechizite?Multumesc!
ContSters502421, utilizator
In sem. II nu puteti depune dosar de bursa sociala.

Daca nu vi se aproba ,contestati decizia directorului si/sau sesizati ISJ.

Pentru cupon incercati la AJPIS - Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială

Va multumesc!