Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Despre parinti divortati cu un copil de 3 ani
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Despre parinti divortati cu un copil de 3 ani

Fiica mea e divortata are un copil de 3 ani vrea sa plece cu copilul in germania la fratele ei anul trecut a primit imputernicire de la fostul sot dar acum el este arestat care este procedura caci procura a fost facuta doar pt 1 an si expira in luna urmatoare....va rog daca poate cineva sa ne dea informatii ....multumim
Buna ziua,
Merge cu un notar la el la penitenciar si incheie alta procura pentru o perioada de 3 ani sau se adeseaza instantei solicitand sa pronunte o sentinta care sa suplineasca acordul tatalui.