Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Penalitatie la recuperare sume transport cadre
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Penalitatie la recuperare sume transport cadre

În urma controlului Curții de Conturi sa dispus recuperarea unor sume reprezentând transport cadre pt lipsa documente justificative( bonuri de motorina) la aceste sume sa cerut penalitatie de la data prejudiciului pana la recuperare. Penalitatie de 0.01/zi se aplica la nr. zile lucratoare sau calendaristice?
Penalitatile de intarziere se aplica la zile calendaristice.