Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ce faci cu molozul după renovare ?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ce faci cu molozul după renovare ?

Potrivit legii, primăriile nu au obligaţia să colecteze molozul rezultat în urma unor lucrări de construcţie sau de amenajare a locuinţelor. Şi, atunci, cum scăpăm de el ?
Prin normativele specifice, executantii de constructii civile sau si industriale detin obligatia sa preia,transporte reziduurile ,molozul in spatiile special amenajate de autoritati
Daca in contractul de prestari servicii incheiat cu firma care face renovarea nu este mentionata/ platita inclusiv colectarea si transportul molozului in locuri special amenajate/ prevazute de primarie puteti face comanda direct la firma de gunoi care contracost face acest serviciu.