Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cumul pensie cu salariu functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cumul pensie cu salariu functionar public

Ca urmare a modificarilor aduse Legii 188, functionarul public isi poate continua activitatea pentru o perioada de max. 3 ani, dupa indeplinirea conditiilor de vechime si varsta pentru pensionare, cu acordul conducatorul institutiei. In acest caz trebuie sa renunte la pensie sau va cumula pensia cu salariul?
Va cumula pensia cu salariul.