Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrarea asociației de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrarea asociației de proprietari

Cum se procedează pentru că președintele, administrator,cenzor,comitet executiv nu respectă legislația cu întocmirea listelor de plată lunare, repartizarea cheltuielilor comune,etc.In urma unor sesizări verbal și în scris am reușit să am un răspuns i acest sens din partea primăriei.Cui să mă adresez pentru punerea în aplicare,sesizez mai departe ,unde?
Ce prevede raspunsul primariei ?
Au găsit nereguli cu repartizarea cheltuielilor comune,salarii,etc, informează asociația să respecte legislația în vigoare
dv ati vizualizat personal documentul comunicat de catre serviciul specializat din primarie?
daca inspectorii serviciului din primarie ,au constatat incalcarea dispozitiilor in vigoare au impus reprezentantilor asociatiei de proprietari sa aplice legislatia in vigoare
Daca reprezentantii asociatiei de proprietari nu respecta obligatiile impuse de catre inspectorii din primarie ,acestia isi asuma riscul sa fie sanctionati -conform dispozitii in vigoare