Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Prestari servicii catre persoane juridice fara casa de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Prestari servicii catre persoane juridice fara casa de marcat

Buna ziua|!
Firma presteaza servicii de reparatii instalatii sanitare, electrice constructii etc. numai catre clienti PERSOANE JURIDICE.
Se lucreaza cu facturi la termen , platite cu chitanta la scadenta sau prin banca si uneori cash.
Facturile se incaseaza pe teren la sediul clientului cu chitanta .
Noi nu am achizitionat casa de marcat intrucat nu lucram direct cu persoane fizice .
Este obligatorie achizitia casei de marcat electronice sau putem functiona ( emite facturi si chitanta catre persoanele juridice ) ca si pana acum fara utilizarea casei de marcat?
Va multumesc!
Vanzarile doar intre persoanele juridice fara casa de marcat.