Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de arendare nou
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de arendare nou

Buna ziua!
Am incheiat un contract de arendare in 2012. In 2013, proprietarul terenului a vrut o cantitate mai mare de produse. Am incheiat un alt contract de arendare. Trebuia sa fac reziliere la primul contract sau, ultimul contract de arendare il anuleaza pe primul?
Buna ziua,
Contractul 2 il anuleaza de drept pe primul
Va multumesc!