Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Livret de familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Livret de familie

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: sunt la a doua casatorie, am un minor in intretinere din cea anterioara (hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila), doresc sa stiu daca este posibil/legal, ca minorul sa fie trecut in livretului de familie a celei de a doua casatorii).

Multumesc pentru raspuns,
Dorina Grigorie
Buna ziua,
Nu mai exista asemenea inscris. Cele existente nu mai au nicio valoare legala.
Singurul inscris este certificatul de casatorie.
Va multumesc pentru amabilitate si raspuns! Am formulat aceasta intrebare deoarece vrem sa ne stabilim in Spania si autoritatile de acolo ne cer acest livret de familie pentru eliberarea actelor.