avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de poluare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de poluare auto

Buna ziua .....dacă am primit câteva rate din banii pe care i.am castigat in instanta pentru taxa de mediu sau timbru nu mai stiu exact si de un an jumate nu am mai primit nimic ....si am inteles ca pana in martie 2019 sa se restituie si diferenta de banii......si dacă nici atunci nu primesc banii .....ce mă sfatuitii sa fac??....Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ionuț Olteanu , Avocat 16:37, 17 Noiembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Să puneți în executare titlul executoriu reprezentat de hotărârea judecătorească rămasă definitivă. Va sfătuiesc să așteptați până în martie 2019, poate se achita fara a fi nevoie să apelați la procedura executării silite.
Cu considerație,
Av. Olteanu Ionuț

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timbru de mediu Muresan_mariana77@yahoo.com Muresan_mariana77@yahoo.com De ce nu mi se achită timbru de mediu achitat în ianuarie 2014 am decizie civilă definitivă și executorie din aprilie 2017 si cerere ANAF octombrie 2017 ... (vezi toată discuția)
Taxa inmatriculare camper camper In sept 2008 am platit 2839 euro taxa inmatriculare ( 9518lei la cursul de atunci). Pe 30 octombrie 2018 mi s-au virat in cont suma de 9518 lei. Numai ... (vezi toată discuția)