Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de poluare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de poluare auto

Buna ziua .....dacă am primit câteva rate din banii pe care i.am castigat in instanta pentru taxa de mediu sau timbru nu mai stiu exact si de un an jumate nu am mai primit nimic ....si am inteles ca pana in martie 2019 sa se restituie si diferenta de banii......si dacă nici atunci nu primesc banii .....ce mă sfatuitii sa fac??....Va multumesc!
Să puneți în executare titlul executoriu reprezentat de hotărârea judecătorească rămasă definitivă. Va sfătuiesc să așteptați până în martie 2019, poate se achita fara a fi nevoie să apelați la procedura executării silite.
Cu considerație,
Av. Olteanu Ionuț