Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ridicare și depunere numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ridicare și depunere numerar

Dacă unui angajat i se dau bani pentru diverse cheltuieli și sumele ridicate în mai multe zile depășește 5000 lei, în momentul când va face decontarea se constată că suma care trebuie inapoiata firmei depășește 5000 lei, i se poate intocmi chitanță pe toată suma care trebuie inapoiata?
Un angajat cât poate lua maximul de bani din casierie ca avans spre decontare o singură dată ?
Poate lua maxim 5.000 lei si poate depune maxim 5.0o0 lei.
Multumesc