Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere firma organizare evenimente
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere firma organizare evenimente

Buna ziua,
Organizez diferite evenimente, in special petreceri, pana acum le faceam pe persoana fizica, dar as dori sa deschid firma, deoarece din cate am inteles este un tip de firma prin care platesc doar 2% taxe din bilet la primarie. M-ar interesa sa stiu mai exact ce tip de firma imi trebuie pentru a desfasura activitatea de organizator de evenimente si totodata sa am si taxe cat mai reduse pentru ticketing. Mentionez ca momentan colaborez cu o firma de ticketing, dar as dori sa renunt la ei si sa ma ocup eu de tot.
Pentru a va infiinta un srl la registrul comertului va rog sa cititi la adresa [ link extern ]