Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara - adeverință de vechime de la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara - adeverință de vechime de la ITM

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. De 20 de zile am depus la itm cererea de eliberare a adeverintei de vechime pe care am si platit o. Dupa ce am depus cererea mi s a zis ca o voi primi acasa,dar nici acum nu am primit nimic. Cum as putea sa procedez?
Manuela Rășină, administrator
Trimiteti-le un email in care ii intrebati in ce stadiu se afla adeverinta dvs ... la care ITM ati depus cererea?
La itm Iasi. Am sunat astazi la institutie si mi s a zis ca 30de zile dureaza de la data solicitarii
Plusica, utilizator
Intr-adevar, acesta este termenul de raspuns la petitia dvs ...
Multumesc frumos.. O seara buna
Buna ziua!
Aveti idee daca la angajare la stat este acceptată si adeverința de vechime eliberată de ITM? Vreau sa ma angajez la stat dar nu vreau sa cer adeverinta de la actualul angajator pentru ca nu vreau sa afle e intentia mea....
Multumesc!!!
Cornel Vasile a scris:

Trimiteti-le un email in care ii intrebati in ce stadiu se afla adeverinta dvs ... la care ITM ati depus cererea?