avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara - adeverință de vechime de la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara - adeverință de vechime de la ITM

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. De 20 de zile am depus la itm cererea de eliberare a adeverintei de vechime pe care am si platit o. Dupa ce am depus cererea mi s a zis ca o voi primi acasa,dar nici acum nu am primit nimic. Cum as putea sa procedez?
Ultima modificare: Marți, 11 Decembrie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:02, 13 August 2019
Trimiteti-le un email in care ii intrebati in ce stadiu se afla adeverinta dvs ... la care ITM ati depus cererea?
La itm Iasi. Am sunat astazi la institutie si mi s a zis ca 30de zile dureaza de la data solicitarii
Ultima modificare: Marți, 11 Decembrie 2018
Plusica, utilizator
Intr-adevar, acesta este termenul de raspuns la petitia dvs ...
Multumesc frumos.. O seara buna
Buna ziua!
Aveti idee daca la angajare la stat este acceptată si adeverința de vechime eliberată de ITM? Vreau sa ma angajez la stat dar nu vreau sa cer adeverinta de la actualul angajator pentru ca nu vreau sa afle e intentia mea....
Multumesc!!!
Cornel Vasile a scris:

Trimiteti-le un email in care ii intrebati in ce stadiu se afla adeverinta dvs ... la care ITM ati depus cererea?

Alte discuții în legătură

Somaj R3b0rn R3b0rn Buna ziua! De curand mi-a incetat perioada in care beneficiam de indemnizatie pentru cresterea copilului si am depus actele necesare pentru a beneficia de ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime munca georgianaro georgianaro Buna ziua! Lucrez la o firma din 2004, cand s-au distribuit in 2011 carnetele de munca mi s-a spus ca mie nu mi s-a facut si ca oricum nu mai foloseste la ... (vezi toată discuția)
Fost angajator care refuza sa-mi elibereze o adeverinta de venit de pe anul 2013 frunzica frunzica Buna ziua Angajatorul acesta m-a pus pe mine sa iau legatura cu contabilul lui si sa platesc o taxa de 50 de lei ca sa-mi elibereze o adeverinta de venit. Cat ... (vezi toată discuția)