Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Hartuire sexuală ?
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Hartuire sexuală ?

Bună Ziua Se consideră tentativă de hărţuire sexuală când după prestarea unui serviciu între cunoscuţi indiferent de natura acesteea acestei kegături de cunoştimţă, pentru recompensă eşti invitat a consuma împreună o sticlă de vin roşu de o persoană de sex opus ?
Este un caz al unui cunoscut, prieten care a avut un asemenea caz cu o colegă
Nu rezulta hărțuire în acest caz.
Nici tentativa ?
Direct întradevăr nu este, dar ca actiune premergătoare ?
Cum se zice de pe vremuri ”sărutul este arvura ......... ”, invitația de a consuma împreună băuturi alcoolice mai slabe dar ca rezultat excitant ???