avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 342 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cabinet medical la casa (SRL) - acordul vecinilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cabinet medical la casa (SRL) - acordul vecinilor

Buna ziua, as vrea sa intreb ceva, nu stiu exact in care categorie s-o fac.
Am un SRL cu actvitate medicala prin care am construit un imobil cu cabinete stoma la parter si locuinta la etaj. In momentul obtinerii autorizatiei de construire toti vecinii mi-au dat acordul scris. Intre timp unul din ei a devenit ostil. Intrebare: la inregistrarea la RC ca sediu social si punct de lucru, precum si la autorizarea cabinetului imi trebuie acordul vecinilor inca o data? (daca postarea nu e potrivita aici, va rog sa-mi spuneti unde s-o transfer). Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Eugenia Serban , Avocat 15:38, 17 Decembrie 2018
Buna ziua!
Va trebuie acordul vecinilor direct afectati, respectiv cu cei cu care va invecinati, pe plan orizontal si vertical.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acord vecini spatiu comercial sala fitness parter bloc nou realog realog Am inchiriat un spatiu comercial la parterul unui bloc nou construit cu destinatie spatiu comercial de la administratia dezvoltatorului. Totodata am infiintat ... (vezi toată discuția)
Functionare firma in spatiu comercial la parter bloc locuit mobinstal mobinstal La parterul blocului in care locuiesc ( etaj 1) sunt spatii comerciale . Pana in acest an , toate firmele care isi desfasurau activitatea , solicitau acordul ... (vezi toată discuția)
Aviz schimbarea destinației locuințelor. frasier frasier Aviz schimbarea destinației locuințelor. Comitetul executiv din cadrul asociației de proprietari este obligat să acorde acest aviz scris (prevăzut la art ... (vezi toată discuția)