Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cabinet medical la casa (SRL) - acordul vecinilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cabinet medical la casa (SRL) - acordul vecinilor

Buna ziua, as vrea sa intreb ceva, nu stiu exact in care categorie s-o fac.
Am un SRL cu actvitate medicala prin care am construit un imobil cu cabinete stoma la parter si locuinta la etaj. In momentul obtinerii autorizatiei de construire toti vecinii mi-au dat acordul scris. Intre timp unul din ei a devenit ostil. Intrebare: la inregistrarea la RC ca sediu social si punct de lucru, precum si la autorizarea cabinetului imi trebuie acordul vecinilor inca o data? (daca postarea nu e potrivita aici, va rog sa-mi spuneti unde s-o transfer). Multumesc.
Buna ziua!
Va trebuie acordul vecinilor direct afectati, respectiv cu cei cu care va invecinati, pe plan orizontal si vertical.